Club Competition Winners 2018

Gents Bowling

Gents Competition Winners 2018

CompetitionWinner(s)Runner(s) Up
ChampionshipW. DalyJ. Rennix
President's CupA. FlemingD. Mungall Snr
Vice President's CupD. Mungall JnrK. Miller
Handicap CupS. FlemingD. Mungall Jnr
4 Bowl SetsI. FergusonB. Merckel
Club Pairs (Balloted)J. Baillie & S. CormackD. Mungall Jnr & D. French
Nomination PairsG. Thomson & S. McLarenA. Fleming & S. Fleming
Mixed Pairs (Balloted)M. Stirrat & E. ThomsonL. Johnston & I. Charlton
Nomination Mixed PairsE. Milligan & G. ShanksM. Ballantyne & W. Ballantyne
Nomination TriplesG. Shanks, A. Fleming & S. Fleming D. Bennett, C. Simpson & I. Ferguson
Shaw CupJ. McLean, R. Steen & D. French-
Shaw Cup IndividualJ. Barclay-
Senior Gents Bowling

Senior Gents Competition Winners 2018

CompetitionWinner(s)Runner(s) Up
Senior ChampionshipSteve JacksonIain Charlton
Senior Balloted PairsJ. McLean & W. Daly R. Barr & J.Ford
Matt Powell TriplesA. Slater, R. Barr & I. CharltonR. Forsyth, J. Bell & I. Gould
Matt Powell Triples (Highest Score)J. McNee-
Josh Winters TriplesR. Forsyth, A. Slater & I. CharltonW. Daly, J. McLean & J. Ford
Mel Aitchison Triples S. Murray, L. Boyle & A. FergusonA. Slater, J. McNee & J. Gray
Robert Gordon TriplesG. Fullerton, B. Magowan & D. BellR. McIntosh, A. Slater & J. Ford
Ladies Bowling

Ladies Competition Winners 2018

CompetitionWinner(s)Runner(s) Up
Ladies ChampionshipJ. FaskinV. Maxwell
Presidents's CupA. TunnJ. Faskin
Senior SalverJ. FaskinA. Ford
Vice President's CupE. RhindE. Charlton
Nomination PairsR. Thomson & A. FordE. Ewart & A. Tunn
Nomination 2 Bowl PairsW. Woolley & J. Faskin R. Thomson & A. Ford
Balloted (Club) PairsJ. Devlin & A. TunnE. Ewart & P. Bryson
Nomination TriplesW. Woolley, M. Muircroft & R. ThomsonV. Maxwell, W. Watson & J. Faskin
Balloted Triples (Millennium Trophy)M. Muircroft, E. Milligan & A. FordJ. Devlin, R. Anderson & J. Faskin
Jack Trophy (Tuesday Aggregate)To be announced-
Graham-Menzies Trophy (Thursday Aggregate)To be announced-
Tennis

Tennis Competition Winners 2018

CompetitionWinner(s)Runner(s) Up
Men's SinglesDavid BoydArran Thomson
Ladies Singles--
Men's DoublesArran Thomson & Calum StrangDavid Hopkins & David Boyd
Ladies DoublesIona Purdie & Karen RhindEllis Knox & Jane Black
Mixed DoublesKathryn Burt & David HopkinsKaren Rhind & Graham Hannah
Girls Under 18 Singles--
Boys Under 16 SinglesLuke WilsonPaul Whiteford
Boys Under 16 DoublesLuke Wilson & Paul Whiteford Christopher Morris & Aidan Mcaree
Boys Under 14 SinglesLuke WilsonChristopher Morris
Boys Under 12 SinglesChristopher MorrisAidan Mcaree
Contact Us

Type your message here and we'll get back to you shortly.

Start typing and press Enter to search